Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

ПРИЙШЛИ З ПЕРЕВІРКОЮ...

Категорія: Цікава інформація для бізнесу Оновлено 23.10.2023 14:38 Опубліковано 18.09.2012 00:00

Кожній людині, яка займається бізнесом, не чуже поняття "перевірка". Для багатьох цей термін може і не викликає особливого занепокоєння, але радості ніяк не приносить. Звісно, перевірки бувають різними, так само як і наслідки їх проведення. Однак, найактуальнішими останнім часом є перевірки, що проводяться податковими органами.

 

Кожен підприємець має знати, що податкова інспекція має не лише права, а й обов'язки, яких має свято дотримуватися.

Так, під час проведення перевірки, перевіряючий повинен надати відповідний наказ і направлення на проведення перевірки. При цьому документи повинні відповідати нормам ПКУ і мають бути надані у встановлений строк. Дуже важливо знати, що перевірка проводиться представниками податкової інспекції без участі представників податкової міліції. Якщо податковий інспектор не надав відповідні документи або такі документи не відповідають вимогам закону (вказано неправильну адресу підприємства, відсутня печатка, службове посвідчення тощо), платник податків має повне право не допускати перевіряючих до перевірки без застосування до нього відповідних санкцій.

Однак, якщо всіх норм дотримано, необхідно приготуватися до перевірки, надавши перевіряючому всі необхідні первинні документи (це обов'язок платника податків). Якщо платник податків сумнівається в законності наказу (підставах до проведення перевірок) на проведення перевірки, він може оскаржити його в судовому порядку, подавши адміністративний позов.

Під час проведення перевірки платник податків має довести правильність нарахування та сплати податків, реальність проведених операцій, що останнім часом є дуже актуальним. Так, податкові органи, визнавши окремого контрагента "податковою ямою", "майданчиком" або надавши інший статус, часто "звертають увагу" на його реально діючого контрагента. При цьому, податковий орган на свій розсуд на підставі своїх сумнівних доводів може визнати угоду фіктивною або нікчемною, після чого з підприємства знімають податковий кредит з обов'язковою сплатою штрафних санкцій, розмір яких іноді досить значний. Не погоджуючись з висновками податкової інспекції підприємства подають адміністративні позови з метою визнати дії податківців незаконними та скасувати їхні рішення. Однак, незважаючи на те, що в Кодексі адміністративного судочинства обов'язок доведення правомірності своїх дій лежить на органі державної влади (якщо він не визнає позов), доводити свою правоту доводиться виключно платнику податків. Потрібно визнати, що платник податків доволі часто досягає успіху і визнає дії податкової неправомірними, але що далі? Нічого, інспектор продовжує здійснювати перевірки, тільки інших платників податків. Таким чином, декларована державою рівність є принциповою нерівністю. Якщо платник податків припустився порушення, його притягують до відповідальності (адміністративної, матеріальної чи навіть кримінальної), якщо податківець порушив права платника податків, то це "нормальний робочий момент".

Окремо хочеться сказати про дії податкової міліції, яка виконує функцію наповнення бюджету, а не бореться зі злочинністю. Так, прийнявши рішення, що підприємство уклало нікчемний (фіктивний) правочин, не чекаючи рішення адміністративного суду (воно може бути протягом року), порушують кримінальні справи проти керівників. Наступним кроком податкової міліції є арешт рахунків підприємства, обшуки, вилучення документів тощо. Природно, що все це фактично "вбиває" підприємство, створює умови, в яких працювати неможливо. Така ситуація може тривати не один рік. Природно, що керівник підприємства, який тривалий час будував свій бізнес, не може спокійно спостерігати за тим, як "гине" його бізнес, і він іде "назустріч" фіскальним органам, сплачує всі нараховані санкції, щоб тільки продовжувати свою роботу незалежно від наявності чи відсутності своєї провини. Погодьтеся, такий порядок наповнення бюджету ніяк не відповідає правовій державі, де фактично без доведення вини людину примушують визнати себе винною.

АО "Адвокатська фірма "ADVICE"

Адвокат Кулаков Віталій

 

 

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua