Наказом Мінфіна від 25.05.2016 N 503 внесено зміни до форми податкової декларації, подання якої вперше має здійснюватися за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20.09.2016), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017).
Зміни стосуються:
1. у додатку 5 (Д5) до податкової декларації з податку на додану вартість з таблиці 1 виключені рядки "300000000000" та "500000000000" та з таблиці 2 - рядок "усього за основною ставкою та ставкою 7%";
викладено у новій редакції примітку "*" додатка 9 (ДС9), а саме: "* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника - звітний податковий період";
у додатку 10 (ДС10) до податкової декларації з податку на додану вартість у рядку 11.1 таблиці 2 слово та цифру "таблиці 1" змінено на слово та цифру "таблиці 2", а у рядку 11.1 таблиці 3 слово та цифру "таблиці 1" змінено словом та цифрою "таблиці 3";
викладено в новій редакції додатки 2 (Д2) та 3 (Д3) до податкової декларації з податку на додану вартість.
Спрощено порядок заповнення додатку 2 (Д2) до декларації з податку на додану вартість, а саме: графу “в тому числі сплачено постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, отримано послуг від нерезидента на митній території України” перенесено до таблиці 2 додаток 3 (Д3) “Розрахунок суми бюджетного відшкодування”, який заповнюється тільки у тій частині такого від'ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування.
Зміна форми додатку 3 (Д3) спричинена перш за все з метою прискорення в отримані бюджетного відшкодування ПДВ платникам податків.
В додатку 2 відображається деталізація від'ємного значення різниці між податковими зобов'язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду та здійснюється лише в частині періодів її виникнення.
Регулятор рекомендує, що при заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість доцільно застосовувати принцип хронології формування від'ємного значення, згідно з яким податкові зобов'язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого, та вказувати індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від'ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.
Тому слід звернути увагу на їх оновлену форму при поданні декларації до органу ДФС.
Сподіваємось, що впроваджені зміни будуть спрощувати порядок заповнення декларації та прискорить бюджетне відшкодування ПДВ платникам податків.
Аудит Консалтинг Груп «ADVICE»
Солнцев Руслан
Звяжіться з нами
044 209 23 52