Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

Як вибрати Електронну Платіжну систему для бізнесу в Україні. Bitcoin, LiqPay, Інтеркас, Visa, MasterCard

Категорія: Статті Оновлено 22.08.2022 09:04 Опубліковано 21.01.2019 08:50

У сучасних реаліях приватний підприємець так чи інакше стикається з веденням бізнесу в інтернеті.

Найскладніше як для бізнесмена, так і для клієнта вибрати платіжні системи, які відрізняються одна від одної. Деякі платіжні системи мають свої підводні камені, інші – не легальні, треті не мають статусу грошей.

В Україні міцно і назавжди інтегровані з банками карткові платіжні системи VISA (займає приблизно 25% ринку) та MASTERCARD (приблизно 70% ринку).

Кожен банк України прив'язує ваш банківський рахунок до тієї чи іншої картки, іноді до двох чи кількох. Стати платником у цій системі переказу грошей просто. Кожен із нас має кілька карток різних банків. Але починаються складнощі, коли підприємець хоче стати стороною, що приймає, щоб гроші від оплат надходили прямо на ваш банківський рахунок з мінімальною комісією (1.5 – 2.5 %). Безпосередньо отримати акредитацію MASTERCARD або VISA практично не реально для невеликого бізнесу. Дані платіжних карток та їх власників перебувають у такому пріоритеті безпеки, що підключити безпосередньо Ваш сайт до цих платіжних систем неможливо. Самі системи розробили жорсткі стандарти обробки та зберігання цих даних: PCI та DSS. Ці стандарти встановлюють порядок зберігання карт на сайті. Дані мають бути зашифровані, зберігатися окремо від імен та прізвищ власників. І найголовніше – вартість акредитації може становити від 1000 до десятків тисяч доларів. Таке собі можуть дозволити лише великі системні компанії чи банківські організації.

Ось ми і підійшли до наступного виду платіжних систем – Агрегатори.

Агрегатор, це такий вид платіжної системи, який бере на себе акредитацію у MASTERCARD або VISA, потім підключає ваш сайт на прийом коштів. Але тут є кілька підводних камінців. Ці платіжні системи є посередниками і беруть з вас і ваших клієнтів свою додаткову комісію. У деяких агрегаторів кошти надходять на ваш віртуальний гаманець і лише потім виводяться на ваш банківський рахунок. При цьому знімається комісія при оплаті та виведенні коштів на ваш розрахунковий рахунок. Це потрібно враховувати при формуванні вартості продукції, яку ви плануєте продавати через інтернет. Агрегатори часто поєднують функції електронних гаманців і підключають до себе не тільки розрахунки MASTERCARD і VISA, а й іншими видами віртуальних коштів. Щоб через розрахунки картками MASTERCARD та VISA не оберталися нелегальні кошти, Агрегатор спільно з платіжними системами виставляє вимоги до інтернет-магазинів та товарів, які вони можуть продавати. Наприклад, карткові платіжні системи в Україні забороняють оплати: за купівлю зброї, азартні ігри, небезпечні предмети та речовини.

До таких вимог відноситься також обов'язкова присутність та доступність на сайті Угоди з користувачем (Публічна оферта), в якій чітко має бути описаний механізм оплати, комісії та те, як покупець отримає ваш товар чи послугу, механізм повернення товару, момент переходу товару у власність покупця. і т.д. Покупець повинен погодитись з цим документом перед покупкою.

Найпоширенішим Агрегатором і, на наш погляд, найбільш надійним є LiqPay-колись продукт групи компаній «Приват», а тепер окрема платіжна система, яка дозволяє з невеликою комісією приймати кошти через ваш онлайн магазин. Вона досить просто підключається до інтернет-магазину.

LiqPay дозволяє приймати лише картки українських банків у національній валюті. Гроші після оплати надходять майже миттєво на розрахунковий рахунок підприємця. Але Кабінет Міністрів України хоче відмовити у можливості платникам єдиного податку користуватися електронними платіжними системами для здійснення комерційної діяльності, а простими словами – скоро LiqPay та інші арегатори будуть поза законом для єдинників. Але поки що це лише плани нашого уряду. Крім LiqPay є інші агрегати, такі як Platon. Вони працюють аналогічно.

Є ще один платіжний агрегатор – «Інтеркас». Він заманює своїх клієнтів неймовірно великою кількістю платіжних систем та електронних грошей, з якими ваш сайт зможе отримувати оплату. Серед них є Доларові карти банків СНД, офшорних країн, заборонені в Україні WebMoney, кілька видів криптовалютів, таких як BITCOIN (BTC) та LiteCoin, про них поговоримо нижче. «Інтеркас» пропонує і надзвичайно просту інтеграцію на ваш сайт. І все райдужно, але як у всіх таких випадках є «АЛЕ». У цьому випадку воно не одне. По-перше, це юридична сторона питання. Як ви могли зрозуміти вище, платіжний Агрегатор «Інтеркас» надає можливості оплати, що не відповідають законодавству України, а просто НЕ ЗАКОННИМИ платіжними системами та коштами. По-друге, це економічна сторона. У «Інтеркаси» є приховані комісії та збори. Система передбачає, що на самій платформі заводиться гаманець вашої фірми.

й «касою», на який надходять усі кошти від продажу з вашого сайту. Реально ці гроші приходять на рахунок юридичної особи Агрегатора, а ви не маєте фактичного доступу до цих коштів до моменту виведення їх із системи. На відміну від LiqPay, де оплати одразу приходять на ваш розрахунковий рахунок у банку. При надходженні оплати на ваш віртуальний гаманець, «Інтеркас» стягує з кожного платежу комісію у вигляді відсотка від вартості платежу. І при виведенні коштів із вашого віртуального грошового сховища «Інтеркаси» на реальний рахунок або платіжну систему, «Інтеркас» знімає ще відсоток від суми виведення. Гроші виводяться не автоматично, а в ручному режимі лише зі схвалення Агрегатора. Як бачите, агрегатори – це корисний бізнес інструмент, але у разі не перевірених систем – це ризик не отримати ваші гроші від реально проданих товарів чи послуг.

Крім Агрегаторів та карткових платіжних систем є Крипто Валюти

Криптовалютна Платіжна Система – це система створення та обігу програмних елементів, що базується на технології «Block Chain». Сама одиниця будь-якої криптовалюти – це набір символів, що генерується алгоритмом платіжної системи та зберігається або у Вас на комп'ютері або на спеціальному ресурсі. Сама технологія «Block Chain» передбачає створення кожної одиниці (валюти) в системі унікальної та не повторюваної, а також неможливість її підробки. Але при втраті цієї одиниці (ушкодження електронного носія, комп'ютера, злом біржі криптовалют) немає механізму його відновлення. За підсумками цієї технології багато країн світу організують оборот документів права власності різні види майна.

Ще кілька років тому Служба Безпеки України могла порушувати кримінальні справи за володіння криптовалютами, аргументуючи це спонсоруванням тероризму. На вершині популярності криптовалют, кінець 2016 – початок 2017 року, в Україні почали серйозно замислюватися над регулюванням цього ринку. У Міністерстві Фінансів України провели аналіз явища криптовалют і не знайшли в них ознак грошових коштів. Тобто, озброївшись усіма можливими теоріями економіки, неможливо аргументувати будь-яку вартість даних валют. Але не бажаючи пропустити повз скарбницю значні грошові потоки, держава почала створювати нові види економічної діяльності, такі як «Майнінг Криптовалют».

Криптовалютні системи мають різні алгоритми та різноманітні логіки їх роботи. Платіж за допомогою системи Bitcoin може тривати до доби. Як бачимо, не найшвидша платіжна система. У системі є внутрішня комісія. І згодом вона збільшується. Комісія – це частина криптовалютних одиниць, які віддаються майнерам за здійснення вашої операції. Система не має єдиного центру або сервера, тому ніхто не несе відповідальності за ваші фінанси, цінність яких визначає лише попит.

Через велику комісію, швидкість транзакцій, а також неймовірно високу волатильність усіх криптовалют, їх не варто застосовувати як платіжний механізм, оскільки ціна на них коливається щохвилини, що заважає розрахувати ціноутворення.

На даний момент питання законодавчого регулювання цієї сфери так і не вирішене. Є країни, які забороняють оборот криптовалют, є країни, які забороняють громадянам купувати їх з останніх коштів на банківському рахунку і попереджають про ризики таких вкладень, а є країни, які вкладають у майнінг.

Інтернет комерція (e-commerce) грає велику роль розвитку економіки кожної країни. Продажі в інтернеті – це гарна сфера ведення бізнесу. В Україні Інтернетом користується 71% населення країни. Обсяг самого сегменту в 2018 році склав - 70 млрд грн. З них 25% - косметика та парфумерія, 35% - одяг. 80% покупок в Україні так чи інакше пов'язані з Інтернетом. Українці обирають магазини, товари, бренди в інтернеті та користуються платіжними системами дедалі частіше.

Як бачимо, цей ринок настільки великий, що може стати великою частиною доходу Вашого бізнесу.

Ми – ADVICE Audit Consulting Group зможе допомогти Вам у виборі безпечної платіжної системи для вашого Інтернет Бізнесу.

Стаття надана AdviceConsultingGroup https://ua-advice.com

Керуючий партнер,

Адвокат Кулаков Віталій

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua