Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

Антирейдерські дії або як захистити свій бізнес?

Категорія: Статті Оновлено 02.12.2022 10:33 Опубліковано 17.04.2018 08:17

антирейдер

Наша компанія вже багато років надає послуги юридичного супроводу бізнесу в різних його проявах, починаючи від банального юридичного аудиту внутрішніх документів (розробка статуту, внутрішніх інструкцій, наказів, договорів тощо) до претензійної роботи та захисту інтересів клієнта в судах. Проте, особливо останнім часом, актуальним напрямом став захист інтересів компаній у результаті рейдерських атак. Ні для кого не секрет, що рейдерство стало вже професією, яка дає невеликий дохід. Крім того, розвитку рейдерства сприяє неефективна робота правоохоронної та судової системи, які мають миттєво реагувати на рейдерські дії, а не допускати тривалого розслідування та затягування процесу. Існуюча при Мін'юсті комісія, яка мала сконцентрувати в собі орган так званого оперативного реагування від рейдерства, на жаль, не виправдовує надії і все більше перетворюється на відділ продажу (за інформацією людей, які звертаються до цієї комісії).

У цій статті хотів би розповісти про деякі дії, які зможуть мінімізувати ризики компанії, пов'язані з будь-якими рейдерськими діями третіх осіб. Про що йде мова?

По-перше, йдеться про структурування бізнесу та оптимізацію його бізнес-процесів. Наприклад, активи можна сконцентрувати в одній компанії (власником якої є нерезидент), а потім їх передати в оренду вже виробничому структурному підрозділу (своєї компанії), а третя компанія може займатися логістикою та транспортними питаннями тощо. Крім того, не зайвим буде захистити активи у вигляді обладнання, рухомого та нерухомого майна шляхом внесення його до реєстру заборон на відчуження на підставі укладених договорів застави або іпотеки (з підконтрольною компанією).

По-друге, необхідно уважно підходити до повноважень керівника щодо його права підписувати договори. Наприклад, можна поставити обмеження, що керівник може підписувати договори на суму понад 1 млн. гривень лише за згодою власників. При цьому не зайвим буде прописати у Статуті, що будь-які реєстраційні дії, пов'язані зі зміною частки засновників, зміни статутного капіталу тощо, можуть відбуватися виключно за згодою всіх власників без права передоручення таких дій іншим особам. Це позбавить рейдерів можливості робити все руками представників.

По-третє, однією з форм захисту є створення низки «штучних» зобов'язань підприємства над іншими (дружніми) підприємствами. Краще, якщо ці зобов'язання будуть підкріплені гарантійними зобов'язаннями у вигляді гарантій, поруки, застави обладнання, будівлі тощо. Це дасть можливість у разі рейдерської атаки зберегти активи, недопустивши їх відчуження.

Четверте. Природно, що під час розвитку технологій не зайвим буде впровадження комплексу інформбезпеки. Таку безпеку необхідно забезпечувати юридичними та технічними заходами, тобто створення внутрішньої нормативної бази (положення про конфіденційність, інструкції про передачу даних тощо), а також створення спеціальних програм, що обмежують доступ, копіювання або передачу важливих даних.

П'яте. Бажано, щоб усі установчі документи та інші документи, що підтверджують право власності чи користування будь-якими активами (рухоме і нерухоме), зберігалися над місці ведення основної господарської діяльності. Це дасть вам можливість виграти час та не допустити присвоєння чи відчуження ваших активів рейдерами.

Шосте. Важливим є формування окремого резервного фінансового фонду, розміщеного також у окремому місці. Це дозволить керівництву, у разі рейдерської атаки, мати можливість ефективно проводити необхідні дії із залученням професіоналів різного напряму та підтримувати працездатність інших структурних підрозділів.

Сьоме. Будь-яке рейдерство, здебільшого, починається з отримання того чи іншого судового рішення, яке хіба що «легалізує» нового власника. Тому не зайвим буде проведення моніторингу даних про фігурування компанії (її засновників) у тих чи інших судових процесах. Це дозволить завжди бути в курсі можливих рейдерських атак та своєчасно їх ліквідувати на стадії зародження.

Звичайно, всі ці дії складно виконати компаніям самостійно і краще, якщо цим займатимуться фахівці з права. Наша компанія протягом багатьох років надає правові послуги компаніям різної форми власності, у тому числі захищаючи їх не лише від протиправних дій контролюючих органів, а й від так званих рейдерів та названих кредиторів. У разі потреби ми завжди допомагаємо нашим клієнтам перевірити майбутніх контрагентів щодо надійності та порядності. При цьому використовуються різні реєстри відкритих та закритих баз даних. Все це допомагає нашим клієнтам економити свій час та відчувати надійний захист та підтримку з нашого боку.

Ми завжди намагаємося робити більше, ніж обіцяємо!

АО «Адвокатська фірма «ADVICE»

Керуючий партнер, адвокат Віталій Кулаков

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua