Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

АУТСОРСИНГ. Що це таке і навіщо мені?

Категорія: Статті Оновлено 07.12.2022 10:45 Опубліковано 28.04.2017 10:58

АУТСОРСИНГ. Що це таке і навіщо мені?

Аутсорсинг (від англ. Оutsourcing - outer-source-using, використання зовнішнього джерела та/або ресурсу) - це передача організацією на підставі договору певних видів або функцій виробничої підприємницької діяльності іншій компанії, що діє в потрібній галузі. Термін «аутсорсинг» у нашій країні з'явився порівняно недавно і лише починає набирати своєї популярності.

Багато країн Європи та США вже давно делегують неприбуткові бізнес-процеси спеціалізованим фірмам. Йдеться про адвокатські (юридичні) компанії, компанії, що займаються наданням бухгалтерських послуг тощо. Популярність бухгалтерського аутсорсингу на даний момент досягла того, що майже в кожній третій європейській компанії така посада, як бухгалтер, відсутня. Кожна друга європейська компанія має юридичного радника, який надає послуги за принципом аутсорсингу. Це стає вигідним, оскільки спеціалізована компанія має свій штат висококваліфікованих співробітників, здатних виконувати завдання різної складності. При цьому, вартість послуг такої компанії не вища за вартість утримання штатного фахівця, а іноді й нижча.

Особливою популярністю бухгалтерський аутсорсинг користується у приватних підприємців та суб'єктів господарювання, які займаються ЗЕД. Хтось хоче оптимізувати витрати, а хтось відповідатиме високим європейським критеріям ведення бізнесу, займатися розвитком та прибутковістю. Іноді клієнти переходять на обслуговування після того, як на протязі 1–2 років поміняли кілька бухгалтерів та втомилися від постійних пошуків недорогого, але кваліфікованого фахівця.

Зважаючи на те, що кожен власник, керівник компанії ставить головну мету – отримання прибутковості, не дивно, що серед сучасного бізнесу набирає популярність така послуга, як бухгалтерське обслуговування «під ключ». При цьому, керівник компанії взагалі позбавляється ведення бухгалтерського та податкового обліку, подання звітності, своєчасної сплати податків та зборів, спілкування з контролюючими органами, архівуванням та зберіганням документів тощо.


Вартість послуг залежить від системи оподаткування, організаційної форми підприємства, кількості працівників, обсягу документообігу, контрагентів, обороту підприємства. Однак, це в жодному разі не може бути дорожчим, ніж утримання штатних фахівців, а переваги очевидні:
- не потрібно оплачувати відпускні, лікарняні та премії;
- зменшуються витрати на утримання фахівців як мінімум у частині сплати податків та ЄСВ із заробітних плат;
- відпадає необхідність забезпечення штатних працівників комп'ютерною технікою, канцелярським приладдям, копіювальною технікою тощо;
- не потрібно купувати десятки шаф для зберігання та архівування документів;
- оплата послуг на ведення бухгалтерії відноситься до валових витрат.


Варто зазначити, що українські компанії ще не готові переходити на аутсорсинг, оскільки хтось звик до свого бухгалтера; хтось вважає, що свого бухгалтера простіше контролювати; хтось переживає за збереження конфіденційної інформації тощо. Але є «але»... Наприклад, «свій» бухгалтер не завжди буде своїм, оскільки він може звільнитися, захворіти, піти на пенсію, зрештою, а в сучасній компанії завжди можна отримати кваліфіковану послугу. Контролювати можна як усно, так і у вигляді укладення договору. Ну а конфіденційність інформації закріплюється укладеними договірними зобов'язаннями, які шануються та виконуються сучасними компаніями.


Звичайно, обрати гідну аутсорсингову компанію не просто, адже потрібно знайти того, кому можна довіряти. Тут є низка рекомендацій: відвідайте сайт компанії, наведіть довідки про їхню діяльність та керівництво; відвідайте офіс компанії та поспілкуйтеся з їхніми представниками, щоб зрозуміти можливості фірми; ознайомтеся з детальним переліком послуг, правами та обов'язками сторін. Як мінімум, цього буде достатньо, щоб отримати перше враження про компанію, а такі висновки можна зробити переконавшись у простоті та зручності бухгалтерського аутсорсингу.

Сьогодні бізнес диктує нові правила, тому від вас залежить те, наскільки ви будете сучасні, мобільні та успішні.


Audit Consulting Group ADVICE
Адвокат Кулаков Віталій
(Докладніше - www.advice.ua)

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua