Презумпція правомірності рішення платника податків має місце у випадку, коли норми нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав і обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.
Застосування зазначеного принципу може мати місце після завершення перевірки контролюючим органом платника податків і складання акта такої перевірки. Це пояснюється тим, що в ході перевірки податківці не приймають обов'язкові для платника податків рішення, а лише вивчають діяльність підприємства і в разі виявлення порушень фіксують їх в акті перевірки.
Рішення, прийняті на підставі акта перевірки, повинні прийматися з дотриманням принципу презумпції правомірності.
У разі оскарження платником податків рішення податківців, прийнятого на підставі акта перевірки, також передбачено застосування принципу презумпції правомірності. Так, якщо норми Податкового кодексу і/або інших нормативно-правових актів суперечать між собою і допускають неоднозначне (множинне) трактування прав і обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН
Звяжіться з нами
044 209 23 52