ДФСУ відповіла на запитання, чи може підприємець-загальносистемник відносити до складу витрат вартість комунальних послуг за приміщення, яке він орендує та/або здає в оренду в межах підприємницької діяльності.
Отже, виходячи з норм Господарського кодексу, основним предметом договору оренди є встановлення розміру орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди має бути визначено порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).
У свою чергу, Податковим кодексом загальносистемнику дозволено відносити до складу витрат суми оплати комунальних послуг за приміщення, що використовується в госпдіяльності, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, звісно, за умови документального підтвердження таких витрат.
Якщо орендодавець за договором оренди одержує від орендаря відшкодування витрат на оплату комунальних послуг на утримання приміщення, то суми такої компенсації орендодавець відображає у складі доходу, а суму коштів, сплачених постачальнику комунальних послуг, - у складі інших витрат.
на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН
Звяжіться з нами
044 209 23 52