Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

Стягнення заборгованості

Категорія: Послуги Оновлено 03.10.2024 09:25 Опубліковано 05.07.2014 08:49

Усні та письмові консультації з питань боргових зобов'язань. Подальше ведення справ про стягнення заборгованості, що включає: попереднє вивчення документів стосовно судової перспективи, підготовка та подання позовної заяви, участь у судових засіданнях.

 

Детальніше:

Стягнення заборгованості – одна з найактуальніших категорій справ. Насправді ця проблема є завжди, просто у певні періоди вона особливо впливає на поведінку людини. Ми часто звикли прощати борги, але скільки можна? Тим більше нездорова фінансова ситуація в країні не сприяє цьому. Принцип "борги віддають тільки боягузи" не прийнятний для нас. Однак бувають і ситуації, коли ми стаємо заручниками боргових зобов'язань і самі виступаємо в ролі боржника.

Фахівці нашої компанії ведуть справи щодо стягнення заборгованості за такими напрямками:

1. Ведення справи щодо стягнення заборгованості з фізичних та юридичних осіб – на стороні стягувача.

2. Ведення справи щодо стягнення заборгованості з фізичних та юридичних осіб – за боржника.

Крім того, наша компанія здійснює стягнення заборгованості не лише у судовому, а й у досудовому порядку, здійснює переговори, проводить зустрічі з метою мирного врегулювання спірних відносин, діючи виключно на користь Клієнта.

Повернення боргів – дуже непростий захід навіть для адвокатів. Ця робота складається з безлічі етапів, кожен із яких характеризується своїми особливостями і складнощами, залежно від конкретних обставин справи. Розповідати про всі тонкощі та нюанси неможливо, бо кожна справа за своєю суттю та природою різна, але ми спробуємо зупинитися на деяких категоріях справ.

Наприклад:

Одними з актуальних категорій справ є справи щодо стягнення заборгованості між підприємствами та організаціями. Такі справи мають свої особливості, оскільки фахівцю, який вестиме справу, доведеться провести ретельний аналіз ситуації, що склалася, і визначити, чи укладено між сторонами договір, чи відповідає форма договору встановленим правилам, які особливості того чи іншого договору, чи передбачені там санкції за прострочення. платежу, наскільки тісні партнерські відносини між фірмами, чи всі документи є, чи є підтвердження виконання стороною своїх зобов'язань тощо. Як правило, робота зі стягнення заборгованості розпочинається із претензійної роботи, що передбачено ІІ розділом Господарського процесуального кодексу України. Юрист, який веде справу, ретельно вивчивши всі представлені клієнтом документи, становить претензію, яку зобов'язаний відповісти боржник. Предметом претензії є попередження боржника про те, що якщо той протягом встановленого терміну не здійснить повернення боргів, сторона-стягувач буде змушена звернутися до суду, що може потягти додаткові витрати у вигляді:

1. Пені чи штрафів (якщо такі передбачені договором).

2. Збитки, які зазнала сторона у зв'язку з тим, що боржник не здійснив повернення боргів. При цьому під збитками мається на увазі як реальні збитки, так і втрачена вигода. Складність стягнення боргів за заподіяних збитків полягає в тому, що суд зможе задовольнити ваші вимоги лише після того, як йому нададуть незаперечні докази про заподіяну шкоду. Таким чином, без кваліфікованої юридичної допомоги вам не обійтися, оскільки обґрунтувати, довести та домогтися стягнення суми збитків зможе лише досвідчений та грамотний юрист.

3. Витрати послуги адвоката, що передбачено ст. 44 ГПК України, оскільки якщо позов буде задоволено, ці витрати будуть стягнуті з боржника.

Однак, якщо дана стадія (претензійна робота) не передбачена договором, її можна пропускати та одразу звертатися до суду. Але, як показує практика, при правильній роботі адвоката більшість претензій залишаються задоволеними, що дозволяє прискорити процес вирішення спірних відносин.

Дуже актуальними на сьогоднішній день стали суперечки щодо стягнення боргів, що випливають із відносин позик, укладених між двома фізичними особами. Особливістю цих справ і те, більшість наших співгромадян, зазвичай, не оформляють свої позики письмово тощо. Адже згадайте, якщо друг, родич чи співробітник по роботі попросив у борг кілька тисяч, невже треба брати розписку, адже він же й так «поверне» борг, раптом це зіпсує стосунки. Однак бувають і більші суми. І ось тут треба замислитись, адже дотримання встановленої форми для укладання договору позики передбачено Цивільним кодексом України. Саме дотримання цієї форми надалі дасть Вам можливість стягнути борг без певних складнощів. У цьому випадку йдеться про договір позики або, як мінімум, розписки, до того ж краще, якщо вона буде складена за свідків.

А що робити, якщо немає жодних документів, що підтверджують? Як повернути борг? Ось тут і необхідна хитрість та аналітичне мислення фахівця. Наприклад, можна надіслати електронне повідомлення

А що робити, якщо немає жодних документів, що підтверджують? Як повернути борг? Ось тут і необхідна хитрість та аналітичне мислення фахівця. Наприклад, можна надіслати повідомлення боржникові з пропозицією повернути борг. При цьому для вас не важливо, що вам дадуть відповідь відмовою. У разі мета листа – спровокувати боржника те що, щоб він визнав борг, що може стати додатковим доказом під час підготовки позовної заяви.

Список цієї категорії справ дуже довгий, але найголовнішим для неї залишається ще те, що кредитор зацікавлений не лише отримати рішення суду про стягнення заборгованості, а реально повернути борг.

На цій стадії виникають додаткові труднощі. Раптом виявляється, що боржник не має коштів для погашення заборгованості, або ще гірше – боржник перебуває у процедурі банкрутства.

Ось тому до такої категорії справ потрібно готуватися та передбачити усі ризики. Грамотний фахівець завжди має провести, наскільки можна, всебічний аналіз діяльності боржника, виявити його активи, довести у суді необхідність накладення арешту на майно тощо. Якщо стягнення проводиться на стадії виконання рішення суду, необхідно контролювати роботу державних виконавців, оскільки саме через порушення ними термінів відкриття виконавчого провадження, накладення арешту, надсилання відповідних документів до нотаріальних контор, БТІ, МРЕО тощо. відбувається «виведення» майна та активів.

Враховуючи всі складнощі, ми радимо Вам бути більш обачними на стадії укладання договорів. Якщо у Вас виникають сумніви у Вашому партнері, рекомендуємо звернутися до нашої компанії. Наші фахівці підготують Вам договір, в якому передбачать усі ризики можливого не повернення, здійснять супровід угоди, що згодом може гарантувати Вам повернення боргу у встановлений термін. У договорі позики можна передбачити й укладання договору поруки. При цьому перед Вами відповідатиме не лише боржник, а поручитель. Однією із гарантій виконання зобов'язань може бути й укладання договору застави, або можна передбачити у договорі позики значну суму неустойки тощо. Все це може зробити подальше стягнення заборгованості більш простим та зручним.

Якщо вищезазначена інформація для Вас вже не актуальна і у Вас з'явився боржник, не слід починати справу занадто далеко. Чим раніше Ви звернетеся до фахівців АФ «Advice», тим простіше нам буде Вам допомогти, і тим більше шансів на успіх Вашої справи щодо стягнення боргів.

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua