Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

Стягнення матеріальної шкоди

Категорія: Послуги Оновлено 12.12.2024 12:35 Опубліковано 11.08.2014 00:45

Ми надаємо правові послуги з відшкодування матеріальної шкоди, шкоди, заподіяної внаслідок ДТП, моральної шкоди. У послугу входить: первинне вивчення матеріалів, визначення судової перспективи, складання та подання позовної заяви, організація проведення експертиз та калькуляції, збирання інформації про майно винного, ведення справ у судових інстанціях, підготовка мирових угод тощо.

Детальніше:

Статтею 22 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо особі завдано шкоди внаслідок порушення її цивільних прав, така особа має право на відшкодування заподіяної шкоди. Крім того, шкода, заподіяна фізичній або юридичній особі відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Таким чином, на законодавчому рівні передбачено відшкодування шкоди, але, водночас, слід визнати, що такі справи є одними із найскладніших. Пояснити це можна тим, що найчастіше довести зв'язок винної особи із завданою шкодою непросто. Для того, щоб винного у заподіянні шкоди було притягнуто до відповідальності необхідно встановити наступне:

Наявність безпосередньо шкоди:

- втрати, які особа зазнала у зв'язку зі знищенням чи пошкодженням речі, а також витрати, які особа зазнала або має зазнати для відновлення свого порушеного права (реальна шкода);

- доходи, які особа могла б реально отримати, якби її право не було порушено (втрачена вигода).

Протиправність поведінки того, хто завдав шкоди.

Необхідно довести, що шкода завдана саме цією особою, саме її діями чи бездіяльністю, які є протиправними. Крім того, у відшкодуванні шкоди суд відмовить у всіх випадках, якщо буде встановлено, що шкода заподіяна законними діями (наприклад: знесення будівлі, виконання розпорядження державного органу тощо).

При цьому, вина може розглядатися як у формі наміру, так і у формі необережності. Українське законодавство передбачає випадки притягнення до відповідальності особи та за відсутності її провини, наприклад – власники джерел підвищеної небезпеки (транспортних засобів, механізмів тощо) відшкодовують шкоду незалежно від наявності своєї вини.

Причинний зв'язок між протиправними діями.

Під причинним зв'язком слід розуміти наступне: відповідальність заподіювача шкоди за всіх умов мала призвести до наслідків, що настали. І навпаки, якщо шкода є чистою випадковістю, відповідальність особи за її заподіяння не настане.

Як правило, обов'язок по відшкодуванню шкоди покладається на особу, яка завдала цієї шкоди. Однак бувають і винятки, наприклад, шкоду, завдану малолітньою дитиною, недієздатною особою – відшкодовують її батьки, опікуни чи інші особи, які несуть за неї відповідальність.

Чинним цивільним кодексом України (главою 82) передбачено особливості відшкодування заподіяної шкоди (наприклад: відшкодування шкоди, заподіяної у стані нагальної потреби, відшкодування шкоди, заподіяної органом державної влади або її посадовою особою та ін.). Залежно від цього, ким завдано шкоди, як і за яких умов, застосовуються ті чи інші норми цивільного законодавства, що регулюють порядок відшкодування шкоди.

На жаль, відшкодування шкоди у добровільному порядку відбувається вкрай рідко. Як правило, завжди виникає необхідність у написанні позовної заяви та подання її до відповідного суду. І тут без професійної допомоги кваліфікованого юриста не обійтися. Наші співробітники зможуть правильно оформити позовну заяву, здійснити представництво у суді, супроводжувати виконання рішення суду у виконавчому провадженні.

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua