Специфіка цієї послуги полягає у захисті прав, свобод та інтересів юридичних осіб, у сфері публічно-правових відносин, від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.
Детальніше:
Відповідно до чинного законодавства України кожен має право звернутися до суду, якщо вважає, що неправомірні дії (рішення) державних органів, органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб порушують його законні права чи інтереси. Даний публічно-правовий спір розглядається адміністративними судами України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
До розгляду в порядку адміністративного судочинства належать:
- спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
- спори щодо прийняття громадян на державну службу, її проходження, звільнення з державної служби;
- спори між суб'єктами владних повноважень щодо реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, що виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;
- спори щодо звернення суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;
Для звернення до адміністративного суду встановлено піврічний термін (термін позовної давності), який обчислюється з дня, коли особа дізналася чи мала дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Адміністративний позов може містити вимоги:
- про відміну чи визнання недійсним рішення відповідача (суб'єкта владних повноважень) - повністю або окремих його положень;
- зобов'язати відповідача (суб'єкта владних повноважень) прийняти рішення чи вчинити певні дії;
- зобов'язати відповідача (суб'єкта владних повноважень) утриматися від здійснення певних дій;
- стягнення з відповідача (суб'єкта владних повноважень) коштів на відшкодування шкоди, заподіяної її незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю;
- виконання призупиненої або недосконалої дії;
- встановлення наявності або відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Позовна заява може містити інші вимоги на захист прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин.
Хочемо звернути Вашу увагу на те, що звернення до суду є крайнім заходом при здійсненні захисту своїх прав та законних інтересів.
Оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень можна і шляхом подання скарги до вищої інстанції. Адресат оскарження в даному випадку залежить від органу (або посадової особи), який порушив Ваші законні права чи інтереси. Чинним спеціальним законодавством України для оскарження дій певних державних органів встановлено строки та визначено порядок оскарження.
Розібратися в тонкощах законодавства, вибрати правильний шлях для вирішення Вашої проблеми, підготувати відповідні заяви, скарги, адміністративні позови допоможуть фахівці Адвокатської фірми «ADVICE», які мають необхідні теоретичні та практичні знання у сфері адміністративного судочинства.
Наші адвокати зможуть гідно представляти Ваші інтереси у всіх державних органах, а у разі необхідності - захистити Ваші інтереси в судах адміністративної юрисдикції.
Звертайтесь до нас і ви матимете 100% впевненість у тому, що Ваші інтереси будуть надійно захищені.
Звяжіться з нами
044 209 23 52