Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

Податкові спори

Категорія: Послуги Оновлено 21.08.2023 09:17 Опубліковано 05.07.2014 08:54

Консультації щодо застосування норм податкового законодавства, рекомендації щодо правил поведінки при здійсненні перевірок, підготовка заяв, оскарження неправомірних дій податкової інспекції, оскарження повідомлень-рішень, представництво інтересів у судах та інших державних органах та ін.

 

Детальніше:

Згідно з чинним податковим законодавством перевірки податкових органів, їхні правила та порядок регламентовані Податковим кодексом України, Законом України «Про державну податкову службу України». Крім того, існує чимало підзаконних нормативних актів, які впливають на процедуру взаємовідносин податкових органів з юридичними та фізичними особами-підприємцями. Є обов'язкові вимоги до перевірок, до складання відповідних актів, запитів, що направляються, тощо. Їхні знання завжди допоможуть вам відстояти свої права та захистити інтереси у «боротьбі» з фіскальними органами. Крім того, законодавчо закріплено і можливість оскарження дій та бездіяльність податкових органів. Такі скарги можуть подаватися як до вищих органів, так і безпосередньо до суду.

Таким чином, и маєте право оскаржити практично будь-який документ або дію (бездіяльність) податкового органу. Однак, чи буде скарга задоволена залежить від того, чи зможете ви довести порушення ними закону. Ваш опонент, у свою чергу, доводитиме свою правоту. І ми маємо визнати, що однією із сильних його сторін – це досвід та знання своєї специфічної роботи, наявність статусу «виконавчого органу».

Хочеться зауважити, що спір з фіскальними органами не є особливо приємним заняттям, але часом необхідним. По-перше, скрізь працюють люди і значить їм властиво помилятися. По-друге, слід пам'ятати, що основним завданням податкового органу є аж ніяк не захист інтересів платника податків, тому будь-яка неясність і неточність може бути витлумачена проти вас. По-третє, якщо погоджуватися з помилками податкової, це призведе до систематичності. Побори податкових органів необхідно припиняти, бо наша економіка ніколи не досягне європейського рівня.

Таким чином, довести свою правоту можна і потрібно, головне, щоб податкові спори велися у суворій відповідності до закону. Для цього вам слід доручити ведення справи компетентним фахівцям.

Припустимо, вам набридло миритися з протиправними діями податкової та ви вирішили ініціювати податковий спір. З чого почати?

По-перше, ви можете оскаржити акти податкових органів, дії чи бездіяльність їх посадових осіб до вищого податкового органу, а можете одразу або одночасно до суду. Якщо ви підете першим шляхом, не факт, що вам вдасться уникнути судового розгляду, бо спори з податківцями найчастіше завершуються в суді.

Складність податкових спорів, крім підготовки відповідних документів, полягає в тому, що податкові органи наділені рядом повноважень, які можуть суттєво ускладнити ваше життя. Вони можуть заморозити ваші рахунки, списати з них гроші і т.п. Тому діяти потрібно швидко та чітко. Виконавши низку законодавчих процедур, не пропустивши встановлених термінів для подання відповідних документів, ви зможете запобігти несприятливим для себе наслідкам і, як мінімум, отримати відстрочку для того, щоб відстояти свою позицію в суді.

Тому наполегливо рекомендуємо розпочати свій спір з податковою інспекцією з візиту до хорошого адвоката, який допоможе вам визначити тактику захисту інтересів, напише позовну заяву чи скаргу, а згодом і відстоїть ваші інтереси в суді.

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua