Практично кожне підприємство хоч раз піддавало перевірці з боку державних уповноважених органів. Кількість таких органів у нашій державі досить велика, хоча найактуальнішою на сьогоднішній день є податкові інспекції.
Повноваження будь-якого органу, що перевіряє, його уповноваженої особи чітко регламентуються чинним законодавством. При цьому, на законодавчому рівні виписано процедуру проведення перевірок, їх підстави та порядок оформлення результатів.
У зв'язку з цим кожне підприємство має перевіряти наявність у всіх необхідних документів, що перевіряють, які мають бути оформлені відповідно до вимог нормативних актів, підстав для проведення перевірки. У разі виявлення порушень на цьому етапі підприємство має повне право не допустити таких перевіряючих до перевірки.
У більшості випадків результатом перевірок є акт про виявлення того чи іншого порушення законодавчих правил, що спричиняє відповідні фінансові санкції. Як правило, підприємство не погоджується з висновками, зробленими в Акті, та намагається його оскаржити.
Важливо, що сам Акт може бути оскаржений, оскільки є процесуальним документом і фіксує лише погляд перевіряючого на діяльність підприємства. Оскарженню підлягає лише належно оформлене відповідне рішення (вимоги, повідомлення-рішення тощо).
Як правило, існують два шляхи оскарження: в адміністративному та судовому порядку. При цьому, вибір судового порядку виключає можливість оскарження в адміністративному порядку. Вибір адміністративного порядку оскарження не виключає в подальшому судового оскарження.
Однак, у таких випадках важливо не пропустити строку на таке оскарження, що встановлюється нормами спеціальних нормативних актів (Податковий кодекс України, Митний кодекс України), а також Кодексом адміністративного судочинства України.
Непоодинокі випадки, коли підприємство, маючи сильну правову позицію, не має можливості захистити свої права в суді, оскільки пропустило термін на оскарження дій контролюючого органу.
З метою своєчасного оскарження дій контролюючих органів рекомендуємо суб'єктам господарювання не відкладати це питання, оскільки пропущений термін дуже дорого коштує.
Маючи великий досвід захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання, у тому числі оскарження результатів перевірок, ми готові взяти на себе всі функції захисту Вашого підприємства, як в адміністративному, так і в судовому порядку.
Звяжіться з нами
044 209 23 52