Звяжіться з нами

044 209 23 52 067 233 50 58

Звяжіться з нами

044 209 23 52
067 233 50 58

Один із актуальних способів «боротьби» з платником податку або як змушують платити до бюджету

Категорія: Господарські суперечки Оновлено 28.06.2023 14:04 Опубліковано 07.05.2012 00:00

З ухваленням Податкового кодексу України багато підприємців - платників податків сподівалися на те, що діяльність фіскальних органів щодо них стане більш лояльною. Але, на жаль, дива не сталося, а тиск став дедалі значнішим.

 На сьогодні почастішали випадки порушення кримінальних справ за статтею 212 Кримінального кодексу України - ухилення від сплати податків. Причому, якщо раніше такі справи порушувалися і доводилися до суду досить рідко, то сьогодні вони "шиються" дуже часто і швидко. Отже, отримавши "негласну" інформацію або "санкціоновану" вказівку, податкова міліція порушує кримінальну справу, проводиться перевірка, нараховується недоїмка, штрафні санкції тощо. Після цього податкова міліція дивиться на реакцію платника податків, натякаючи йому на те, що доцільніше буде сплатити певну суму до бюджету і все стабілізується. Хтось оплачує цю суму, а хтось і не погоджується з висновками податківців. Ось тут-то і вмикаються неправові механізми, щоб всіляко "схилити" платника податків заплатити. Одним із таких прийомів є накладення арешту на рахунки підприємства і призупинення всіх операцій за рахунком. На превеликий жаль, у цьому бере участь прокуратура та суди, які, відповідно, санкціонують такі дії та ухвалюють рішення. Найстрашніше в цій ситуації навіть не арешт рахунків підприємства, а протизаконні дії всіх владних суб'єктів і неможливість оскаржити такі протиправні дії в інші інстанції.

Так, накладення арешту в кримінальній справі можливе лише в рамках забезпечення позову або можливої конфіскації майна підозрюваного чи обвинуваченого. Одним словом, накласти арешт можна тільки на те майно, що належить конкретній людині, яку підозрюють або обвинувачують в ухиленні від сплати податків. Але скажіть, до чого тут рахунки і гроші підприємства, адже згідно зі ст. 96 Цивільного кодексу України, підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями засновника або директора чи іншого співробітника підприємства. Наклавши арешт на рахунки підприємства податкові органи сподіваються в майбутньому отримати гроші. Шкода, що ні податкові органи, ні прокуратура, ні суди не замислюються над тим, що такі дії є втручанням у підприємницьку діяльність підприємства, блокують господарську діяльність, позбавляють можливості трудитися й одержувати зарплату працівникам суб'єкта господарювання, і, найголовніше, є незаконними, оскільки суперечать усім установленим нормативно-правовим актам.

Не маючи можливості оскаржити такі дії, чекати на довгоочікувану можливу реакцію вищих за рівнем органів, не бажаючи спостерігати за тим, як зупиняється процес життєдіяльності підприємства, платник податків "погоджується" сплачувати нараховану недоїмку, яку пред'являють податкові органи. Хто і з цим не згоден, з ними відбуваються подальші "процедури", спрямовані на затягування справи і, відповідно, "заморожування" діяльності підприємства, що згодом призводить до краху і загибелі навіть найстійкіших і найсильніших підприємств.

Виникає запитання, чи виправдана мета роботи податкової міліції? Відповідь однозначна - ні.

Звичайно ж, із недобросовісними платниками податків варто боротися, але не в такий спосіб - методом жандармерії та принципу царювання на певній території. Адже податкова міліція має працювати для платника податків, а не боротися з ним. Можливо нам потрібно скоріше поміняти назву свого податкового органу, як у Грузії, і перейменувати його в управління з обслуговування платника податків. До речі, Грузія, за опублікованим рейтингом сприятливості ділового середовища (за оцінками експертів Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації) посіла найвище місце серед колишніх країн СРСР - 16-те. А Україна опустилася на 152-е (серед 183 країн світу). На замітку, Гондурас, з яким часто порівнюють Україну, перебуває на 128-му місці.

Рекомендації всім підприємцям одні: будьте пильними, не піддавайтеся на "уловки" податкових органів, дійте згідно із законом і своєчасно звертайтеся по правову допомогу.

Останні відео

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, ул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua

Звяжіться з нами

044 209 23 52

© «ADVICE» , 2022
01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 14А, оф.43
Тел.: (044) 209 23 52, (067) 233 50 58
E-mail: partner@advice.in.ua