Перевищення швидкості автомобілістами - одне з найпоширеніших порушень Правил дорожнього руху, за яке передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 255 до 850 гривень, а в окремих випадках - у вигляді позбавлення водійських прав. У зв'язку з цим принциповим моментом для кожного водія є факт об'єктивного встановлення перевищення швидкості, оскільки за кожен перевищений кілометр розмір штрафу може бути збільшений.
Ні для кого не секрет, що доволі часто співробітники ДАІ притягують до відповідальності не порушника, а водія автомобіля, який їхав поруч із порушником.
Для уникнення конфліктних ситуацій пропонуємо автолюбителям кілька порад у поведінці при зупинці інспектором ДАІ за перевищення швидкості.
По-перше, згідно з Наказом МВС України № 33 від 01.03.2010 р., співробітниками ДАІ можуть застосовуватися в роботі тільки технічні засоби з вимірювання швидкості марки: "Беркут", "Арена", "Рапіра", "Сокіл", "Радіс", "Іскра-1", "Візир", "TruCAM". Тому потрібно поцікавитися, який вимірювальний прилад застосовував співробітник ДАІ.
По-друге, відповідно до статті 11 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", співробітники ДАІ можуть використовувати лише ту техніку, яка пройшла перевірку або державну атестацію. Тому не зайвим буде поцікавитися про наявність у інспекторів дозвільних документів на вимірювальний прилад.
Крім того, вимірювальний прилад має бути опломбований. Якщо у вас виникли сумніви, то в обов'язковому порядку в протоколі потрібно внести запис про це, вказавши обов'язково номер технічного засобу, який надалі може бути досліджений судом.
По-третє, важливо визначити, чи обладнаний вимірювальний прилад фото- та відео-фіксацією, оскільки серед дозволених до використання таких вимірювальних приладів лише чотири - "ВІЗИР", "ВІЗИР 03", "АРЕНА", "TruCAM". Це означає, що всі інші прилади фіксують лише швидкість, без конкретизації транспортного засобу, який імовірно їхав з такою швидкістю. У такому разі, якщо з вами їдуть ще пасажири, які зможуть підтвердити, що ви їхали з дозволеною швидкістю, рекомендуємо під час складання протоколу внести до нього інформацію щодо характеру фіксації перевищення швидкості, вписати всіх свідків, які підтвердять ваші слова, а також надати свої пояснення, в яких викласти факт притягнення до відповідальності за так зване "чуже" порушення.
Будьте завжди пильними, застосовуйте свої знання та користуйтеся своїми правами.
АО "Адвокатська фірма "ADVICE"
Адвокат Кулаков Віталій
Звяжіться з нами
044 209 23 52